Info

Rokycany a okolí,to je ráj bikerů.Kotel,Čilina,Maršál,Žďár nebo Hrádečák jsou místa,kde najdete spoustu vhodných míst pro náročnější a techničtější “ride” na horském kole.

V kopcích poblíž města je vytipováno několik přírodních mtb okruhů, na kterých můžete své “ bajky “ provětrat. Ano, pohraničním horám nebo jiným vyhlášeným bikeparkům nemůžou Rokycanské okruhy svojí délkou, náročností nebo kvalitou v žádném případě konkurovat (ani se o to z pochopitelných důvodů nesnaží), ale uvidíte, že Vás zdejší pěšiny, stezky, šotoliny a průseky svojí rozmanitostí rozhodně nezklamou. Čilina, Kotel, Hrádecký vrch, Kouklova hora a Konesův vrch jsou ta místa, kde tratě naleznete. Ty se dají na každém kopci absolvovat buď jednotlivě, můžete si je vzájemně spojit a nebo si dokonce naplánovat celodenní výlet do všech lokalit, to už záleží jen na Vás. Příroda a výhledy z vrcholů do okolní krajiny jsou zde nádherné, tak proč tu nestrávit celý den, litovat toho určitě nebudete. Samotné okruhy jsou různé obtížnosti i délky a tak věříme, že si každý z Vás najde ten svůj nejoblíbenější. Můj tip? To jsou ty nejnáročnější, jednoznačně Kotel se svým „Best of Kotel“ a pak „Dobřívský trail“ na Konesově vrchu. Ale i pohodový „Okružní“, rovněž na Kotli, nabízí např. krásné výhledy na Brdy, Strašicko i Šumavu.

Okruhy nejsou nijak technicky upravovány a není ani v našich možnostech udržet v terénu trvalé značení těchto tratí a tak zatím jediným vodítkem pro nově příchozí musí posloužit zde zveřejněné mapky. U nich dojde časem i k doplnění formátem GPX. Na jednotlivých mapkách jsou vyznačená doporučená místa nástupu (silné šipky) a směr jízdy (slabé šipky). Především směr jízdy je důležité, vzhledem k charakteru každého okruhu, dodržet. Na všech tratích si užijete pohodové jízdy jak na pevném XC kole, tak i na „celopéru“ s menším zdvihem. Trailové a DH speciály nechte doma, zde nejsou vhodné.

Rokybike pořádá od roku 2015 na těchto tratích jednou měsíčně pravidelné Společné výjezdy a v roce 2016 zde měly premiéru i dva závody. Na jaře to byly Rokycanský krpály a na podzim pak mtb Bábofka race. Obě akce se setkaly se značným úspěchem a tak věříme, že tradice obou závodů bude pokračovat i do budoucna. 

Termíny a více informací ohledně společných výjezdů najdete na FB Rokybike 

Z tohoto článku můžete odebírat novinky pomocí RSS 2.0 You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napsat komentář