Mtb Bábofka race 2019

2019/10/28

Naše IV. bajkový setkání na závěr sezóny, tedy Bábofka ´19, je minulostí.

Tak jaký byl ten letošní ročník?
Účastnická listina byla sice již dlouho dopředu beznadějně „vyprodaná“, ale pár dní před startem se nečekaně (zranění,nemoc) uvolnilo několik míst. Hledali se narychlo náhradníci, někdo se přihlásil,pak zase odhlásil,no byly s tím trochu starosti… Nakonec se v sobotu 26.října v 11.00 hodin postavilo na start 21 bajkerů a 3 statečné bajkerky. Vedle již pravidelných účastníků se i letos objevilo pár nových tváří a s potěšením jsme v našich řadách přivítali i dvě nové ženy,což byl v historii Bábofky zatím dámský rekord (3).Nechyběli pochopitelně ani tradiční favorité na přední příčky, včetně vítěze minulých dvou ročníků a tedy obhájce vítězství Luboše Karníka a nutno podotknout, že Bábofka měla i mezinárodní účast díky Andymu (D) a Richardovi (SK).
Jenže v 11 hodin Luboš na startu nestál (telefonem se omluvil,že nestíhá) a na start se nepostavili ani Míra s Monikou, kteří pro změnu řešili chybějící součástku na kolo. Tím pádem na startovní čáře jenom 21 kol a nabídnutá šance pro další vlčáky prahnoucí po poháru Slavnostního startu se ujala malá Emmička Hájků s tátou Petrem a bylo odstartováno…
Ti nejrychlejší se zrovna potili někde ve stoupání u Vimberka, když se nečekaně objevil Luboš. Že by si ty tři kolečka objel jen tak rekreačně, říkám si? Kdo zná Luboše,vyloučeno !!! Nasazováním startovního čísla se nezdržoval, hledáním bidonu taky ne a se slovy “ Změř mi to,jedu za nima“, vyrazil stíhat ostatní. Dalších 10 minut po něm dorazil i Míra s Monikou a chybějící součástkou a ani oni nechtěli být za bábovky a odjeli na trať.
Po třech kolech byli nejdřív v cíli Martin Les,Lukáš Pospíšil a Martin Vít. Píšu schválně „nejdřív“, protože to nebylo nejrychlejš. Po dohodě jsme se totiž rozhodli,že Lubošovi započítáme jeho real time a uznáme mu vítězství. Fakt, že nám za to nekoupil ani pivo, je už prostě „no coment“ Ale byl fakt nejlepší a svojí stíhačkou posunul rekord tratě z loňských 1:19:58 na letošních 1:16:35
Nejrychlejší ženou byla Jana Konopová v čase 1:54:01, ale obdiv si zaslouží všechny tři ženy, protože všechny si na Bábofce obkroužily plný počet kol 🙂 🙂
Tak tedy sláva vítězům,čest poraženým a uznání zúčastněným.
Král je mrtev, ať žije král Luboš 🙂

Díky všem a zase za rok, bando bajkerská.

Foto. Lucie Dobišová
P.S.- poděkování Janině za pomoc při přípravě, Martinovi za úklid tratě, Lucce, Pavlovi a Petrovi za fotky,Zdenině za bábovku,Lukášovi za medajle a vám všem za účast i podporu malé Emmičky,vybrali jsme 1250,-Kč.

Sponzoři : Obuv.cz – Martin Charvát,Kola sport Hájek – Petr Hájek, Sportovní a rekondiční masáže – René Bouda, Tebyt – Jana Konopová