Rokycanský krpály 2019 – pozvánka

2018/12/07

Rokycanští patrioti a Rokycanské okruhy pořádají v sobotu 27.dubna 2019 IV.ročník amatérského závodu horských kol – „ROKYCANSKÝ KRPÁLY „. 53 km dlouhý XC/maraton se stoupáním téměř 1300 metrů je určen pro širokou veřejnost a zavede účastníky na všechny výrazné vrcholy v okolí Rokycan – Žďár, Hrádecký vrch, Kouklova hora, Konesův vrch, Kotel, Maršál a Čilina.

Těšit se můžete na jízdu v krásné krajině ( projedete dva přírodní parky, jednu přírodní rezervaci i část CHKO), náročné výjezdy, adrenalinové sjezdy, atraktivní lesní traily a pro zpestření nebude chybět nějaký ten kořen, kámen a voda… Pokud při jednání s vlastníky pozemků nevzniknou žádné problémy, bude trať letošního ročníku kopírovat trať  loňského závodu. Definitivní podoba bude zveřejněna nejpozději týden před závodem.

Veškeré zázemí závodu je opět připraveno v příjemném areálu FC Rokycany. Zde proběhne slavnostní start a najdete zde velké parkoviště, prostor pro mytí kol, nově zrekonstruované WC i sprchy, úschovnu osobních věcí, dětské hřiště a restauraci. Bude zde i cíl závodu a slavnostní vyhlášení nejlepších. Ve sportovním areálu se rovněž nachází velmi kvalitní in-line dráha a krytý plavecký bazén. Přijeďte proto podpořit své závodníky, klidně i s vašimi ratolestmi a užijete si pěkný den. V Rokycanech se rozhodně nudit nebudete.

Propozice závodu:

Svojí účastí na akci všichni akceptují toto prohlášení a zároveň souhlasí s propozicemi závodu:

Jsem si vědom/a toho, že pořadatel neručí za materiální a zdravotní újmy účastníkům vzniklé, ani jimi způsobené (to se vztahuje i na jejich případný doprovod) .

Jsem si vědom/a toho, že závodu se účastním na vlastní nebezpečí.

!!! Trasa závodu vede přírodními parky, přírodní rezervací a CHKO, proto je přísně zakázáno si trať zkracovat a vjíždět mimo vyznačené úseky. Porušením tohoto zákazu bude závodník vyloučen ze závodu !!!

Cyklistická helma pevně připnutá na hlavě je povinná po dobu trvání celého závodu!!!

Vzhledem k náročnosti některých úseků na trati se doporučuje sjednat individuální úrazové připojištění.

Závodník je v případě odstoupení ze závodu nebo zranění povinen tuto skutečnost neprodleně nahlásit pořadatelům na trati nebo hlavnímu pořadateli na telefon 603818029.

Závodníci jsou povinni dodržovat pravidla silničního provozu a dbát pokynů všech pořadatelů na trati.

Závodník je povinen se chovat šetrně k životnímu prostředí a neodhazovat odpadky.

Zaplacené startovné se při neúčasti nevrací (je však možné za sebe poslat náhradníka).

Věcné ceny, poháry a medaile budou předávány pouze osobně, v místě a v čase tomu před startem určeném. Nevyzvednuté ceny do ukončení závodu propadají pořadateli.

V případě mimořádných událostí si pořadatel vyhrazuje právo úpravy tratě nebo časového harmonogramu. O změnách budou závodníci informováni na webových stránkách a FB pořadatele nebo před samotným startem závodu.

Každý účastník souhlasí s pořízením a následným zveřejněním obrazové dokumentace v mediích. Pořadatel se zavazuje, že veškerá osobní data nebudou poskytnuta třetí osobě.   

Časový program závodu :

09:15 – 10.45 –  prezentace

10:45 – 10:55  –  pár slov před startem

11:00                 –  slavnostní start

11:05                 –  ostrý start

15:30                 –  časový limit pro zapsání do výsledkové listiny

15:30                  –  vyhlášení nejlepších ve všech kategoriích, předání cen

16:00                 –  konec závodu

Kategorie závodu:

ženy (bez rozdílu věku)      Ž1

muži 18 – 29 let                   M1

muži 30 – 39 let                  M2

muži 40 – 49 let                  M3

muži 50 +                             M4

smíšené dvojice (M+Ž)      MIX  

Přihlášky: Z technických,bezpečnostních a organizačních důvodů bude počet startujících omezen na 130. V případě naplnění kapacity do 24.4.2019 nebude pozdější registrace možná !!! Doporučujeme tedy zaslat přihlášku a uhradit startovné s dostatečným předstihem

Muži se dle dosaženého věku v den závodu přihlásí do příslušné věkové kategorie. Ženy mají jednu kategorii bez rozlišení věku.V případě, že se hlásíte i do kategorie smíšených dvojic, uveďte v přihlášce ke svému jménu rovněž jméno závodníka/závodnice se kterým pojedete ve dvojici.

Přihláška do závodu zde

Startovné: 350,-Kč. V ceně startovného – guláš, pivo/limo, číslo, drobný dárek, parkoviště, sprchy s teplou vodou, pořadatelská služba v areálu i na trati,elektronická časomíra,pro nejlepší v každé kategorii pak věcné ceny. Částka se platí za osobu a závod. Pokud se tedy přihlásíte do dvou kategorií, platíte jedno startovné.

Číslo účtu : 248 894 909/0300 do zprávy pro příjemce napište vaše příjmení,jméno,krpály a přidělený VAR.

50,-Kč z každého startovného věnujeme letos charitativnímu projektu – Jezdíme pro Emmu. Svojí účastí na tomto závodě tedy podpoříte i dobrou věc.

Časomíra : elektronická,vratné čipové pásky,zajišťuje – 4 Timing

Všeobecné info:  hromadný start pro všechny kategorie, 1. km za doprovodným vozidlem ulicemi města, délka závodu stejná pro všechny kategorie (1 okruh), 3 nejlepší v kategorii smíšených dvojic budou určeni součtem dosažených časů ve svých kategoriích (dvojice s nejnižším součtem vyhrává). Občerstvení na trati pouze 1x ,po průjezdu Mirošovem na přibližně 30.km.

Značení trati: v terénu červeno-bílé „mlíko“, na silnici červeně nastříkané šipky doplněné písmenem „K“, na křižovatkách v obcích budou průjezd řídit pořadatelé, na nebezpečných místech a odbočkách v terénu tyto cedulky:

 

Ceny: pro 3 nejlepší v každé kategorii budou připraveny medaile + věcné ceny, pro vítěze v každé kategorii + pohár, pro absolutního vítěze + putovní pohár se jmény dosavadních vítězů a pro posledního závodníka (dojezd v časovém limitu) cena útěchy.

Pořádají: Rokycanští patrioti a Rokycanské okruhy.

Hlavní pořadatel: Litera Vladislav t.č.:603818029.

Parkování: bezplatné v prostoru start/cíl.

WC,sprchy,šatny: bezplatné v prostoru start/cíl.

Ubytování: nezajištěno, každý si řeší individuálně ve městě Rokycany a okolí.


Z tohoto článku můžete odebírat novinky pomocí RSS 2.0 a také napsat komentář.

3 Responses to “Rokycanský krpály 2019 – pozvánka”

 1. Pavel napsal:

  Kluci, byl jsem na KRPÁLECH vloni poprvé a paráda, VELKÉ DÍKY, opět bych se rád účastnil, ale pozor, 27.4. sobota se jede poprvé v M.Touškově ČR MTBPOHÁR, dost lidí bude chtít jistě využít a zafandit, nezvážíte proto prosím jiný termín, abych já ani ostatní o KRPÁLY nepřišli? Díky za info, držím palce, díky za úsilí s přípravou. Pavel

  • vladislav napsal:

   Ahoj.Ano,víme o tom a řešíme to,ale moc možností ke změně termínu bohužel není.Akcí je mnoho a poslední dubnová sobota byla po tři roky volná a tak je pro Krpály již tradiční.Město Touškov se tam bohužel letos natlačilo …

  • vladislav napsal:

   Dle informací pořadatelů z Touškova se pojedou elitní kategorie až v neděli.dá se tedy stihnout oboje :-).

Napsat komentář